Z każdej zagranicznej podróży lubię przywozić kulinarne pamiątki. Ba! Najbliżsi, którzy wracają ze swoich wojaży pamiętają, że nie potrzebuję bransoletki, obrazka czy innego gadżetu. Zdecydowanie bardziej wolę włoski makaron, francuskie wino, chorwackie pomidory czy brytyjski lemon curd. Te sklepowe podarki potrafią cieszyć, ale te zrobione własnoręcznie – to dopiero radocha!

img_20151028_081421

Dlatego też, gdy trafiłam na świąteczną akcję organizowaną przez Food52 (www.food52.com) zaczęłam skakać z radości!

Food52 Holiday Swap

O co chodzi? Wysyłamy kulinarny prezent do jednej osoby z całego świata, która również wyraziła chęć zabrania udziału w projekcie. I Ty zostajesz obdarowany czymś pysznym!

Jak dołączyć?

  1. Wypełnij TEN formularz.
  2. Wpłać co najmniej 5 dolarów na Edible Schoolyard Project używając TEGO linku.
  3. Do 30 listopada otrzymasz maila z adresem twojego Sekretnego Przyjaciela. To właśnie dla niego będziesz przygotowywał paczkę.
  4. Pomyśl nad prezentem! Najlepsze są robione ręcznie, przekazane z wielkim serduchem. Zerknij również na profil tej osoby na Food52 – może będą tam informacje, które podpowiedzą ci co lubi?
  5. Pamiętaj, by dobrze je zapakować – przesyłka może się zniszczyć podczas podróży.
  6. Wyślij paczkę najpóźniej do 14 grudnia. Choć wiadomo – im wcześniej, tym lepiej.
  7. CZEKAJ na swoją paczuszkę! 🙂
  8. Gdy tylko dostaniesz prezent pokaż go na swoim Facebooku czy Instagramie. Nie zapomnij otagować zdjęć (#f52holidayswap).
  9. Podziękuj swojemu Sekretnemu Przyjacielowi – wyślij e-maila, list, kartkę pocztową. To przecież tak proste, a tak miłe!

img_20151003_160324

Jeśli chcecie zobaczyć jak wyglądały poprzednie edycje, wpiszcie na Instagramie #f52holidayswap albo wejdźcie na tumblrowe konto Food52: food52secretswap.tumblr.com.

Miłego swapowania! 🙂


Więcej informacji znajdziecie na www.food52.com.

 

Zapisz